Stella Perla er en kvartsstein-lignende klinkerflis i størrelse 60 x 60 cm. Klinkerflisen har en lys, delvis matt og strukturert overflate med et mønster som etterligner travertinstein.
Stella Perla er en kvartsstein-lignende klinkerflis i størrelse 60 x 60 cm. Klinkerflisen har en lys, delvis matt og strukturert overflate med et mønster som etterligner travertinstein. Den strukturerte overflaten har små hull og groper som gjør flisen enda mer naturtro.
Rektifiserte klinkerfliser
En rektifisert klinkerflis kalles også laserkuttet klinkerflis, som betyr at flisens mål er mer nøyaktige og presise enn hos vanlige fliser. Rektifiserte klinkerfliser kan med fordel legges med svært smale fuger.
Glaserte klinkerfliser
Glaserte klinkerfliser har større variasjon i fargeskala og struktur enn uglaserte fliser.
Klinkerfliser i porselen
Klinkerfliser i porselen brennes i temperaturer mellom 1000 og 1600 grader og har derfor svært lavt vannopptak. Porselensfliser har på grunn av det harde materialet mange gode egenskaper, slik som høy styrke, ripebestandighet og kjemikaliebestandighet.
Vedlikehold
Bruk vanlig gulv- eller flisrengjøringsmiddel til rengjøring.
Funksjoner:
•Strukturert og matt overflate
•Kvadratisk, 60 x 60 cm
•Frostsikker
•Glasert
•Vannabsorpsjon
•Porselen
Bruksområde:
•Klinkerfliser til innendørs- og utendørsbruk
•Klinkerfliser for vegg og gulv
Obs! Ta alltid med rester/overskudd i mengdeberegningen. Når du bestiller fliser og klinkerfliser, anbefaler vi at du beregner minst 10 % ekstra til rester/overskudd.